KEFKEN PEMBE KAYALIKLAR

En mutlu gününüzde sizlere masal tadında nişan fotoğrafları sunuyoruz

PEMBE KAYALIKLARDA MÜKEMMEL BİR ÇEKİM


Fotomer Kocaeli

Kefken Pembe Kayalıkları’nı görmeyen birisine anlatmak oldukça zordur. Güzel bir yaz günü güneşin batımına orada şahit olmak mutlaka yaşanılması gereken bir olay. Bu kadar güzel bir ortamda çekilen düğün fotoğrafı da muhteşem oluyor tabi ki. Güneşin batışı anındaki kızıl rengi kayalıklara o kadar güzel bir etki yapıyor ki Pembe Kayalıklar denmesinin sebebini çok açık anlıyorsunuz. Fotomer Kocaeli olarak çiftlerimize fotoğraf çekimi için şiddetle tavsiye ediyoruz. Biz buraya Aşıklar Adası diyoruz. Çiftler O kadar güzel pozlar veriyorlar ki  mutlulukları gözlerinden okunuyor. Aşk Filmi çekiyormuş misali romantik ve duygusal karelerin ortaya çıktığı çekimlerimiz..

Gelin ve damadımızla çekim planlaması yaparken, tavsiye ettiğimiz favori mekanımız Kefken Pembe Kayalıklar oluyor. Tabi burada çekim yapmak için çiftlerimizin zamanının olması gerekiyor. Yaz günlerinde güneşin batması saat 21.00 i bulduğundan, düğün günü değil de öncesinde veya sonrasında çekim yapmak çok daha mantıklı. Pembe kayalıklara gidip te çiftimizi güneşin batışıyla fotoğraflamadan dönmek istemiyoruz çünkü.

Fotomer Kocaeli Fotoğrafçılık portföyünde bu mekanda düğün ve nişan fotoğraf çekimi yapılmış çok çiftimiz var, ama bu mekan modası geçmeyecek güzellikte doğal bir hazine olduğundan vazgeçilmeyecek bir güzellik. Düğün fotoğrafçılığının stüdyolardan doğal mekanlara geçiş yapması özellikle Kocaeli bölgesinde 2010 dan sonra başlamıştır. Fotoğrafçı gözüyle bakıldığında kentimiz açısından dış mekan çekimleri için zengin bir dokuya sahip. Yeşili ile mavisi ile bir çok alternatif mekan var. Ve her yıl yaptığımız yüzlerce dış mekan fotoğraf çekimi bizi yeni yerler keşfetmeye zorlasa da vazgeçmediğimiz Kefken Pembe Kayalıklar’ı en özel fotoğraflarımıza ev sahipliği yapmaya devam edecektir.

Pembe Kayalar  şaşırtıcı bir güzelliktedir. Kovanağzı Köyü’nün hemen yanı başındaki koydur. Pembe Kayalar koyuna indiğinizde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. İnanılmaz güzellikteki anıt kayalar geometrik bir düzen içinde şekillenmiştir. Çok orjinal bir yapıya sahiptir. Kayaların bir kısmı pembedir. Burada ilginç bir jeolojik durum var. Kayalar suyun içinde yumuşak iken, sudan çıkarıldıklarında, bir süre sonra sertleşiyorlar. Bu özelliklerinden dolayı, Osmanlılar döneminde, buradan parça parça kesilen kayalar, deniz yolu ile İstanbul’a götürülmüş ve birçok cami ve diğer tür yapı inşaatlarında kullanılmış. Özellikle gün batımında, güneş bu kayaların üzerine vurduğunda, tam bir renk cümbüşü oluşuyor.

Çiftlerimiz ile planlamayı yapıp deniz çekimi için Pembe Kayalıklara doğru yola çıkarken, balonlarımızı, gül yapraklarımızı, görsel olarak uygun bir şemsiyemizi, minik maytapları ve daha bir çok aksesuarı da yanımıza alarak gidiyoruz. Her çiftin kendine has zevkine uygun olarak kullanabilecek bu aksesuarlar zaten harika olan bu mekanda çekilen fotoğraflara renk ve hareket katıyor. Şehir merkezinden yaklaşık 70 km. mesafe olduğundan 1 saat civarı yolculuk yapılıyor. Bu yolculuğun bile çekim için katkısı var. Gelin ve damadımızla yapılacak olan çekimi daha detaylı konuşuyoruz. Çekmeyi önerdiğimiz fotoğrafları pozları anlatıyoruz. Bu konuşmalar sırasında mutlaka o güne has birkaç poz fikri de üretilmiş oluyor.

Biz Fotomer Kocaeli ailesi olarak Kefken Pembe Kayalıklar’ı size anlatırken ev sahibi olarak görüyoruz kendimizi. Memleketimiz diye demiyoruz ama aşırı güzel bir şehrimiz var. En mutlu gününüzde sizi de karadeniz kıyılarındaki bu eşsiz mekanda fotoğraflamaya talibiz.


ÇİFTLERİMİZİN KEFKEN PEMBE KAYALIKLARINDA DIŞ ÇEKİM FOTOĞRAFLARI