SAVE THE DATE

Elbiselerle denize girmeye hazır mısınız? Eğlenceli duygusal kareler bu çekimlerde...

KOCAELİ PROFESYONEL DÜĞÜN ÖNCESİ ÇEKİMİ


Fotomer Kocaeli

Yeni bir trend haline gelen Save The Date çekimi daha doğrusu düğün öncesi sevgili çekimi de diyebiliriz buna, düğünden önce çok rahat stressiz neşeli bir dış mekan fotoğraf çekimidir. Düğün tarihinin vurgulanması duyurulması da diyebiliriz. Çiftlerin düğününden 2 ya da 3 ay öncesinden mevsimin şartlarına göre belirlenen bir mekanda  ve konseptle hazırlıklar başlar. Genelde aksesuarların ön plana çıktığını da söylemekte yarar var. bu tarz bir çekim düşünen çiftlere önerimiz mutlaka en az iki kıyafet hazırlamaları. Yaz mevsimini düşünürsek deniz kenarında yapılan çekimde mutlaka o elbiseler ıslanacak. Islanacak derken kazayla değil J deniz kıyısına kadar gidipte o suya girmeden olmuyor işte. Kış aylarında ise Fotomer Kocaeli ekibi olarak şiddetle tavsiye ederiz ki kar da save the date için harika unutulmaz kareler çıkacaktır. Yapmanız gereken biraz sıkı giyinmek sıcak tutacak kıyafetler seçmek.

Günümüzde özellikle cep telefonları ile günün her anı fotoğraflar çekiyoruz çekiliyoruz. Ya da çekilen fotoğrafları görüyoruz. Sevgililer için ise evliliğe giden bu yolda her anın kalıcı olmasını istediklerinden fotoğraflar çok daha önemli bir yer kaplıyor. Ki sosyal medya kullanımı çok yaygın olduğundan düğün öncesi tabiri caizse dijital davetiye görevi de görüyor bu save the date çekimleri. Tamamen profesyonel ekip ve ekipmanla Fotomer Kocaeli ailesi olarak yaptığımız bu çalışmada ki fotoğraflar sadece albüm olarak değil kına gecesi organizasyonunda  ve düğün davetiyesinde de kullanılıyor.

Düğün telaşının daha kendisini hissettirmeden boş bir günde rahat ve sakin ruh haliyle yapıldığında save the date çekiminin tam manasıyla hakkını vermiş oluruz. Çünkü detaylarla renklendirilen bu çekim bir yere yetişme telaşı olmadan, telefonun pek çalmadığı zamanları sever. Fotoğraf çekilen çift kadar fotoğrafçı içinde bu  büyük avantajdır. O gün orada ki herkes enerjisini sadece çekim için harcadığında bunun çekilen fotoğraflara etkisi çok ama çok fazladır.

Bu tarz çekimler belli bir konu ya da kurala bağlı olmadığından çiftlerin tamamen doğal halleriyle keyifli eğlenceli bir gün geçirdiğini de rahatlıkla söyleyebiliriz. Hatta damatlarımızın bu çekimlere çok daha kolay uyum sağladığını da belirtelim. Çünkü biraz daha resmi sayılabilecek düğün dış mekan çekimlerinde damatların çok da rahat olamadığı acı bir gerçek J

Fotomer Kocaeli ekibi olarak bu tarz çekimlerden çokça yaptığımızdan, vakti imkanı olan çiftlere de tavsiye ediyoruz. Fiyat olarak kesin bir rakam veremiyoruz çünkü yapılacak çekimin sadece fotoğraf olarak mı teslim edileceği ya da çiftin tercihine göre seçilecek bir albüm modeline göre fiyat değişim gösterecektir.

Kocaeli bölgesi fotoğrafçısı olarak kesinlikle söyleyebiliriz ki mekan ve doğal güzellikler açısından çok zengin bir şehre sahibiz. Düğün fotoğrafçılığı yaptığımız yaklaşık 10 yılda her sezon yeni yerler keşfederek sıradanlaşmadan ve çiftlerin kendilerini özel hissetmelerini sağlamak istedik. Save the date çekimleri tamamen doğal ortamlarda yapılması gereken bi konsept. Deniz kıyısı ise en favori mekanlarımız oluyor genellikle. Kış aylarında ise Kartepe ve Sapanca masal tadında görüntüsü ile bizi kendine çekiyor.

Son olarak bütçenize göre hep birlikte güzel bir planlama yaparak evliliğe giden güzel yolculuğunuzda unutulmaz bir anı bırakabilirsek ne mutlu bize…


ÇİFTLERİMİZİN SAVE THE DATE FOTOĞRAFLARI