HAKKIMIZDA

Kocaeli profesyonel dış çekimi

FOTOMER KOCAELİ


10. Yılımızda Kocaeli’nin her bir karış toprağında 1 Milyonun üstünde fotoğraf çektik. Arşivlerimiz yetmedi, yeni çiftlerimizi de bu mutluluğa ekledik. Sevdik işimizi sizin gibi… Kendimizi en heyecanlı gününüzde sizleri fotoğraflarken bulduk.

FOTOMER KOCAELİ’nin kurucusu Ömer Akbaş kimdir…

1983 İzmit’te doğdu. 2001’de Üniversite eğitimi için çıktığı yolculuğuna birçok şehir ve yurtdışı tecrübesi katarak İzmit’e geri döndü. Mesleki hayatında İstanbul’daki profesyonel fotoğrafçı arkadaşlarının desteği kariyerinde bir basamak oldu. Öğrencilik yıllarında öğretim görevlileri ve üniversite öğrencilerine, özel fotoğrafçılık dersleri verdi. Turistlik fotoğraf gezileri ve eğitimler düzenledi.

Bu süreçte Kocaeli’nin tüm güzelliklerini, farklı şehirlerden gelen fotoğrafçılarla paylaştı… 2006 yılında TBMM Millet Vekili Basın Danışmanlığı ve fotoğrafçı olarak, 2007 yılında KO-MEK Basın-Yayın ve Fotoğraf Editörü olarak çalışmaya devam etti. Bu süreçte Belediyelere ve Kamu kurumlarına fotoğraf ve video alanında teknik danışmanlık yaptı. 2014’de kadar protokol fotoğrafçılığı yaparken, bir taraftan da İstanbul’da edindiği “Dış Mekan Düğün Çekimi” kültürünü Kocaeli’ne aktarmaya çalıştı. Düğün fotoğrafçılığı konusunda çalışmaları devam ederken Profesyonel bir anlayışla muhteşem bir ekip kurdu.

FOTOMER KOCAELİ adıyla Yenişehir Mah.İzmit Kaymakamlığı’nın yakınındaki evinin altına fotoğraf ve sanat atölyesini açtı. Panoramik düğün albümü üzerine uzmanlaşan FOTOMER KOCAELİ sadece dış mekan ve doğa çekimleri yapıyor. Fotoğraf sanatına gönül veren FOTOMER KOCAELİ, 10 yıllık profesyonel fotoğrafçılık hayatında 1 Milyonun üzerinde fotoğraf çekti. Düğünün coşkusunu kendi enerjisiyle birleştirerek yüzlerce çiftin en mutlu günlerine ortak oldu. Sadece bir fotoğrafçı değil, adeta gelinin nedimesi, damadın sağdıcı oldu…